Chór parafialny

W parafii w chwili obecnej działają dwie sekcje chóralne, skupiające ludzi, dla których śpiew na chwałę Boga jest pasją, radością pośród codziennych trosk i przede wszystkim sposobem czynnego zaangażowania w życie wspólnoty parafialnej.

Chór powstawał od początków naszej parafii. Tworzy go  grupa parafian, którzy przez systematyczna pracę na próbach, śpiew podczas Mszy św. oraz uroczystości kościelnych w naszej parafii i wspólną modlitwę wychwalają wielkość i dobroć Boga.

Na repertuar chóru składają się przede wszystkim pieśni i utwory religijne na cały rok liturgiczny. Członkowie chóru to rozmiłowani w śpiewie mieszkańcy naszej parafii w różnym wieku. Chór bardzo ambitnie podchodzi do służby muzycznej na rzecz naszej parafii pracując systematycznie nad emisją głosu, brzmieniem, interpretacją utworów a przede wszystkim nad stosownością doboru śpiewów do liturgii. Opiekunem artystycznym obu zespołów jest nasz wspaniały organista Pan Jarosław Dąbrowski.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do pracy w chórze zapraszamy na próby. Uwierzcie, że Wasz śpiew będzie błogosławioną i zbawienną modlitwą dla Was, dla Waszych rodzin, dzieci i wnuków. Kto śpiewa, dwa razy się modli, a w Chórze jeszcze więcej.

Przykładowe pieśni w wykonaniu naszego chóru:

Alleluja miłość trwa

Ave Maria